Povinné ručení
Havarijní pojištění

  Nejlevnější povinné ručení

 • Porovnání povinného ručení zdarma
 • Kalkulace během několika sekund
 • Ušetřete až 9 000 Kč za rok

  Výhodné havarijní pojištění

 • Kalkulace havarijního pojištění zdarma
 • Vyřízení pojištění z domu
 • Získejte slevu až 70%

5 důležitých pojmů o povinném ručení

1) Povinné ručení

Povinné ručení je pojištění, které jeze zákona povinen uzavřít každý vlastník motorového vozidla zapsaného v registru vozidel. Tato pojistka slouží k uhrazení případných škod způsobených tímto vozidlem. Povinné ručení se vztahuje na škody na zdraví a majetku, které utrpí další účastníci provozu. K uhrazení případných škod na vlastním automobilu/motocyklu už je potřeba mít sjednané havarijní pojištění.

2) Bezeškodní průběh

Je název pro období, během kterého nedošlo k nehodě zaviněné klientem pojišťovny. Na základě toho, jak dlouho klient nevyvolá pojistnou událost, tak mu jsou ze strany pojišťovny udělovány tzv. bonusy povinného ručení. Tyto slevy narůstají každých 12 měsíců a je díky nim možné ušetřit až 60 procent z běžné ceny pojištění. Do této doby je možné počítat i dobu bez nehod u případného předchozího povinného ručení.

3) Bonus povinného ručení

Bonus pro povinné ručení je sleva, kterou klient získává zpravidla za každý rok bez způsobené nehody (pojistné události). Každoročně je touto cestou možné bonus většinou navýšit o 5 procent a maximálně se sleva může postupně dostat na 50 až 60 procent, dle zvolené pojišťovny. Tyto slevy nejsou vázané na konkrétní povinné ručení, ale jsou přenositelné mezi jednotlivými pojišťovacími institucemi.

4) Malus povinného ručení

Když je možné získat bonus na povinné ručení za bezpečné jezdění bez nehod a ušetřit až desítky procent, tak existuje i pravý opak. Nazývá se malus a je to v podstatě taková penalizace za porušení podmínek pojištění nebo způsobení škod. Malus má podobu procentuální přirážky k ceně povinného ručení.

5) Zelená karta

Zelená karta je mezinárodně uznávaný doklad, kterým se prokazuje platnost povinného ručení. V případě, že má řidič v plánu cestu do státu neuvedeného na kartě, tak je třeba si sjednat místní povinné ručení na dobu svého pobytu. Tento doklad vydává pojišťovna a řidič by ho měl mít vždy u sebe, jelikož v opačném případě se vystavuje riziku pokuty až do výše 3 000 Kč.

Pojištění

 • Nejlevnější povinné ručení v ČR
 • Možné úspory až tisíce korun ročně
 • Rychlé vyřízení přes internet
xpojistka@email.cz