Povinné ručení
Havarijní pojištění

  Nejlevnější povinné ručení

 • Porovnání povinného ručení zdarma
 • Kalkulace během několika sekund
 • Ušetřete až 9 000 Kč za rok

  Výhodné havarijní pojištění

 • Kalkulace havarijního pojištění zdarma
 • Vyřízení pojištění z domu
 • Získejte slevu až 70%

Jak vybrat to nejvýhodnější povinné ručení?

Vzhledem k tomu, že se platbě povinného ručení není možné vyhnout, tak snad každý motorista přemýšlí nad tím, jak získat to nejvýhodnější povinné ručení pro své auto případně motorku. Zvolením vhodného pojištění je možné ušetřit pěkné částky, které se následně mohou v domácnosti hodit na jiné výdaje.

Na českém trhu si je možné vybrat ze skutečně velkého množství nabídek, když některé pojišťovny nabízejí i několik odlišných produktů. Pro získání přehledu v jednotlivých nabídkách už dnes není nutné obcházet pobočky jednotlivých pojišťoven, ale je možné využít internet. Konkrétně velmi užitečné je použití online srovnávače povinného ručení, přes který se je možné velmi rychle získat slušné informace o jednotlivých možnostech.

Dnes je možné jako součást povinného ručení získat i služby, které byly v minulosti považovány za součást havarijního pojištění. To znamená, že pojišťovny mnohdy nabízejí i možnost se připojistit proti řádění přírodního živlu, krádeži a podobně. V případě, že je něco takového nabízeno, tak je to na zvážení hlavně pro majitele starších automobilů, kterým se plné havarijní pojištění nemusí vyplatit, ale konkrétní připojištění může být zajímavé.

Na cenu povinného ručení má vliv celá řada parametrů. Pojišťovny tedy berou v potaz druh vozidla, objem motoru, výkon motoru, účel používání vozidla a také stáří dopravního prostředku. Dále se do ceny promítají i faktory týkající se pojistníka. Zde bývá zohledňován věk zájemce o povinné ručení, jeho bydliště a také to jestli je podnikatel nebo fyzická osoba. Výhodné ceně mohou dále napomoci také různé bonusy za předchozí ježdění bez nehod.

Nejvíce jednoduchým prvním krokem k získání výhodného povinného ručení tedy je použití jednoduchého online porovnávače. Je to velmi rychlé a nic se za to neplatí. Srovnání nabídek je tak možné mít hotovo už za pár okamžiků.

Pojištění

 • Nejlevnější povinné ručení v ČR
 • Možné úspory až tisíce korun ročně
 • Rychlé vyřízení přes internet
xpojistka@email.cz